Hoşgeldiniz Bugün 15.12.2019

DOĞUM VE İSTİRAHAT RAPORLU İKEN İŞ YERİ KAPANIRSA RAPOR PARASI ÖDENİR Mİ?

raprolu iken şirketin kapanması

Öncelikle yazıyı uzatmadan cevabını verelim. İş yeri kapanması durumunda, rapor alan personel aldığı bu raporun parasını 5510/18. madde ye göre alabilir.

Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz şartları taşıması halinde,

İş yerinin kapanmasından önce ki bir tarihte, doğum iznine ayrılmış ve istirahat raporu almış kişiler, aldıkları raporları iş yerinin bağlı bulundu Sgk Kurumuna gidip başvurmaları halinde,

İş yerinin kapanmasının ardından ki 10 günlük süre içerisinde, alınan raporun parasını, çalışan aynı yolla Sgk Kurumuna gidip başvurmaları halinde Ziraat Bankasından tahsil edebilirler.

 

 


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 sgk

Çocuk Yardımı – Doğum Yardımı

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Adsız

Asgari Ücret **2016**

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sgk

Babalık İzni

DAHA FAZLA
Yorum Yap